Miasto Rybnik Biuletyn Informacji Publicznej OIKiP

Ośrodek  dysponuje 24 miejscami noclegowymi, przeznaczonymi dla kobiet i kobiet z dziećmi, mieszkanek miasta Rybnika, znajdujących się w kryzysie, po doświadczeniach m.in. przemocy, bezdomności, zdarzeń losowych, z powodu złej sytuacji materialnej, ze względu na potrzebę ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, czy w związku z klęską żywiołową lub ekologiczną.

 

Świadczona pomoc jest bezpłatna, ośrodek czynny jest całodobowo. Maksymalny czas pobytu w ośrodku wynosi 3 miesiące.

 

W ramach działalności Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii, mieszkanki mogą korzystać z konsultacji, porad i terapii świadczonej w szerokim zakresie przez psychologów i pedagogów. Pomoc przy rozwiązywaniu problemów oraz mobilizację w dążeniu do dokonywania pozytywnych zmian zapewnia opiekun wyznaczony przez mieszkankę na czas pobytu w schronisku.

 

Na czas pobytu  kobiecie i jej dzieciom zostaną wypożyczone takie rzeczy, jak: kołdra, poduszka, bielizna pościelowa, ręczniki. Mieszkanki  mają również dostęp do kuchni wyposażonej w akcesoria i  sprzęt AGD.

 

W związku z poszukiwaniem pracy, mieszkania, czy w celach edukacyjnych - mieszkanki mogą korzystać z dostępu do komputera i Internetu.

zamknij