Miasto Rybnik Biuletyn Informacji Publicznej OIKiP

Schronisko "Przytulisko" dysponuje 24 miejscami noclegowymi, przeznaczonymi dla kobiet i kobiet z dziećmi, mieszkanek miasta Rybnik, znajdujących się w kryzysie, po doświadczeniach m.in. przemocy, bezdomności, zdarzeń losowych, z powodu złej sytuacji materialnej, ze względu na potrzebę ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, czy w związku z klęską żywiołową lub ekologiczną.

 

Świadczona pomoc jest bezpłatna, schronisko czynne jest całodobowo. Maksymalny czas pobytu w schronisku wynosi 3 miesiące.

 

W ramach działalności Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii mieszkańcy schroniska "Przytulisko" mogą korzystać z konsultacji, porad i terapii świadczonej w szerokim zakresie przez psychologów i pedagogów. Pomoc przy rozwiązywaniu problemów oraz mobilizację w dążeniu do dokonywania pozytywnych zmian zapewnia opiekun wyznaczony przez mieszkankę na czas pobytu w schronisku.

 

Na czas pobytu w schronisku, kobiecie i jej dzieciom zostaną wypożyczone takie rzeczy, jak: kołdra, poduszka, bielizna pościelowa, ręczniki. Mieszkanki schroniska mają dostęp do kuchni wyposażonej w akcesoria i  sprzęt AGD.

 

W związku z poszukiwaniem pracy, mieszkania, czy w celach edukacyjnych - mieszkanki mogą korzystać z dostępu do komputera i Internetu.

zamknij